Wczytywanie strony...

  • #Rolnictwo

To kierunek dla osób, które szanują ziemię i chcą nauczyć się, jak mądrze korzystać z jej darów. Zdobądź nowoczesną wiedzę przyrodniczą, ekonomiczną oraz z zakresu organizacji i zarządzania produkcją rolną. Dowiedz się wszystkiego o uprawie roślinach, hodowli zwierząt, funkcjonowaniu rynku rolnego i ekologicznych aspektach tych zagadnień. Podczas trwających siedem miesięcy studiów, zdobędziesz wiedzę i doświadczenie w zakresie technologii produkcji rolniczej, a także praktycznego przygotowania do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego. Kierunek posiada ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Zakres kształcenia na kierunku rolnictwo:

  • Agrobiznes
  • Produkcja rolnicza (wybór zakresu po drugim semestrze studiów)

Rolnictwo na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu rolnictwa możesz pracować:

  • jako wyspecjalizowany właściciel gospodarstwa rolnego, pracownik w gospodarstwach i przedsiębiorstwach rolniczych w zakresie produkcji roślinnej, zwierzęcej, ogrodniczej,
  • w podmiotach administracji rządowej lub samorządowej,
  • w placówkach prowadzących edukację i badania naukowe w zakresie rolnictwa pracy,
  • w agencjach związanych z rolnictwem,
  • w ośrodkach wsparcia rolnictwa i doradztwa rolniczego,
  • we własnej firmy produkcyjnej, handlowej, usługowej lub doradczej w sektorze wsparcia produkcji rolniczej pracy w firmach i przedsiębiorstwach działających w otoczeniu rolnictwa, w tym zajmujących się handlem środkami produkcji rolniczej, usługami rolniczymi, skupem i obrotem produktów rolniczych, rachunkowością i doradztwem rolniczym.

 

ROLNICTWO

Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, inżynierskie, 7 semestrów

Zakres: agrobiznes; produkcja rolnicza

 

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Biologia lub chemia

2. Geografia lub matematyka lub fizyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: biologia i (chemia lub matematyka).

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.